קרלין

קרלין של פראג, שכונה שעוברת מהפך בשנים האחרונות והופכת להיות אחת השכונות השוות באירופה.

קצת רקע, מדובר בשכונה קטנטנה שנמצאת צמוד למרכז העיר, במקור הוקמה כשכונה של בתי מלאכה ומפעלים קטנים וגם המגורים בסביבה היו צנועים בהתאם. הזנחה של שנים תחת השלטון הקומוניסטי לא עזרו לשפר את המצב ובתחילת שנות התשעים היא אוכלסה בעיקר על ידי פולשים וצוענים למרות הקרבה למרכז.

בהצפה הגדולה של 2002 האיזור נראה כמו ונציה שהמים הגיעו לגג הקומה הראשונה. מאז שיפרו את התשתיות, פינו את רב הפולשים והשכונה עברה שיפוץ נרחב כולל שיפוץ הפארק המרכזי בשנים האחרונות. היום אפשר לראות הרבה בתי קפה ובארים שווים, אנשים צעירים ומשפחות רבות והמפעלים הישנים התחלפו במשרדי היי-טק. השנה מגזין טיים-אאוט בחר ברחוב קז׳יז׳יקובה שחוצה את השכונה למקום 11 ב30 הרחובות השווים בעולם!

ממש שווה לחצות את רחוב קז׳יז׳יקובה Křižíkova עד לגן היפיפה שמול בית הספר המפואר. ולעבור בבתי קפה ובארים טובים כמו באד-פלאש (בירות קראפט צ׳כיות ומכל העולם) ואבוקדו גנג (אני באמת צריך להסביר מה יש שם?).

נקודות עניין שכדאי לבקר בשכונה:

קאסרנה קרלין

במקור היה מגורי חיילים, היום המתחם הישן (הוקם לפני 150 שנה), המוזנח והענקי נמצא בידים של קבוצת צעירים שדואגת להפיק ממנו את המיטב. יש בפנים בית קפה, באר יין שווה, סאונה, מוזיאון לתערוכות מתחלפות, אולם הופעות והקרנת סרטים והשיא במרכז – גן גדול עם פיסול סביבתי מיוחד, בקיץ מתחם להקרנת סרטים תחת כפת השמיים ובחורף החלקה על הקרח לכל המשפחה.

מיקום

פארק כיכר קרלין

המקום לשבת בקיץ על הדשא עם כוס בירה! פארק לא גדול אך מטופח עם כנסייה נאו-גוטית יפיפיה בקצהו.

מיקום

דווה קוהוטי

רוצים לדעת איפה המקומיים שותים בירה, זה פה. באר-מבשלה שנפתח ב2018 והפך למוקד עליה לרגל של אוהבי הבירה הצ׳כית בעיר. המבשלה נמצאת במתחם בו יש מסעדת בשרים ממנה אפשר להזמין אוכל ליד הבירה.

מיקום

פורום קרלין

מרכז הופעות ותערוכות חדיש ומיוחד, שווה לבדוק מה בתוכנית אם אתם באיזור.

מיקום

יאן פוקרט

ביסטרו צ׳כי המפורסם באוכל המסורתי יותר ופחות שלו.

מיקום

אינדיאן בי נייצ׳ר

אחת ההודיות השוות לארוחת ערב בעיר.

מיקום